21 października 2021 Mała Książka - Wielki Człowiek

Mała Książka - Wielki Człowiek

„Mała Książka – Wielki Człowiek” to projekt, w którym zachęcamy wszystkie przedszkolaki z rodzicami do odwiedzania naszej biblioteki i do odbierania upominków. Zaproszenie maluchów to kolejna edycja programu, realizowanego w naszej bibliotece już po raz czwarty. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki i zostanie naszym małym czytelnikiem, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: „Pierwsze czytanki dla…”- książeczkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika , która służyć będzie do zbierania naklejek zwierzaczków. Następnie za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem choćby jednej książeczki mały czytelnik otrzyma kolorową naklejkę, a po zebraniu 10 zwierzaczków uhonorowany zostanie specjalnym imiennym Dyplomem Małego Czytelnika, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Rodzice natomiast otrzymają broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do odwiedzania naszej biblioteki.
Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.