KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::     


AKTUALNOŚCI:KATALOG KSIĘGOZBIORU NA SMARTFONACH

 

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu (https:// www.zlotow-mbp.sowwwa.pl) na smartfonach i tabletach.
Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Użytkownicy korzystający z katalogu biblioteki na telefonach komórkowych mogą docenić przede wszystkim intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i tzw. hamburgerowe menu dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych. W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w tzw. kafelki na wyświetlaczach smartfonów. Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, samodzielnego rejestrowania się w bibliotece, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych zgodnie z zaleceniami WCAG 2.0.

Nasz  katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie „Co mogę dla Ciebie znaleźć?”

W nowoczesny sposób zaprezentowano również nowości czytelnicze na stronie głównej wyszukiwarki. Przedstawia ona 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”. Kompletną kolekcję „Nowości” można otworzyć, klikając w niewielki przycisk zlokalizowany w prawej części panelu na górze.

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

Zapraszamy do naszego katalogu z komputera i ze smartfona!
CZYTELNIA PRASY POLECA!

Zapraszamy do bibliotecznej czytelni prasy znajdującej się w holu na piętrze.
Gromadzimy dla Państwa aż 44 tytuły!
Bieżące numery udostępniane są na miejscu lub wypożyczane na weekendy, starsze numery możemy wypożyczyć na czas dłuższy :-)

Dzienniki:  Gazeta  Wyborcza , Rzeczpospolita , Głos Wielkopolski ,  Dziennik Gazeta Prawna, Przegląd Sportowy     

  

 

Tygodniki: Aktualności Lokalne,  Angora, Newsweek, Polityka, Przewodnik Katolicki, Tygodnik Nowy,  Tygodnik Pilski,  Wprost 

 

 

 

 

 DwutygodnikiPrzyjaciółka, Świerszczyk, Victor, Victor Junior

 

 

Miesięczniki: Cogito, Focus, Biblioteka Publiczna, Biblioteka w Szkole, Bibliotekarz, Charaktery, Dziecko, Głos Złotowski, Komputer Świat, Kumpel,  Nauczycielka Przedszkola, Mój Piękny Ogród, Mówią Wieki ,  Poradnik Bibliotekarza,  Poznaj Swój Kraj,  Poznaj Świat,  Przyroda Polska,  Wiedza i Życie, Zdrowie, Zwierciadło     

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwumiesięcznik: Coaching, Kubuś I Przyjaciele

 

Kwartalniki: Edukacja Wczesnoszkolna, Język Polski w Szkole Ponadpodstawowej, Kronika Wielkopolski, Panorama Wielkopolskiej Kultury, Ryms

 

 
GĘBY- wystawa fotografii Agnieszki Witkowskiej

Agnieszka Witkowska (1996), pochodzi z Barankowa (gm. Krajenka, powiat złotowski). Ukończyła Architekturę Przestrzeni Kulturowych
na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a w tym roku wyjeżdża
na stypendium Erasmus do Sewilli.

Tworzenie, kreowanie nowej rzeczywistości to jej pasja. W działaniach twórczych pokazuje własną interpretację świata, swój punkt widzenia. Zajmuje się malarstwem, grafiką, a od niedawna także fotografią. Wszystkie te pasje wzajemnie się uzupełniają i są doskonałym sposobem na życie. Wiele ciekawych inspiracji odnajduje podróżując. Obserwuje wówczas zarówno architekturę odwiedzanych miejsc,
jak też ludzi, którzy tam mieszkają.

Zaprezentowane fotografie przedstawiają różne oblicza ludzkie. Bohaterami są przyjaciele, znajomi i rodzina autorki.

 

Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki jest organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury
w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. Przegląd realizowany jest na kilku poziomach zaawansowania, a w jego ramach odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę naszego regionu. Do współorganizacji Festiwalu WBPiCAK zaprasza wielkopolskie instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które co dwa lata, w drugiej połowie października, samodzielnie przeprowadzają na swoim terenie projekty fotograficzne wpisujące się programowo w ideę Festiwalu..

WBPiCAK zbiera informacje o wszystkich festiwalowych wydarzeniach jakie mają miejsce w galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego i opracowuje je w formie katalogu który następnie rozsyłany jest do instytucji, organizacji, stowarzyszeń, szkół fotograficznych, bibliotek i innych podmiotów zajmujących się edukacją artystyczną i upowszechnianiem fotografii w Polsce, dzięki czemu wiedza
o dokonaniach wielkopolskich fotografów, ma szanse na trwałe zapisać się
w świadomości szerokiego kręgu osób związanych z tą dziedziną sztuki.


Wystawę zwiedzać można do 17 listopada 2018r.
OD PAŹDZIERNIKA Oseskowy Klubik Bajkowy!

OD PAŻDZIERNIKA ZAPRASZAMY NAJMŁODSZYCH DO OSESKOWEGO KLUBIKU BAJKOWEGO!
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W MIEJSKIEJ BLIBIOTECE PUBLICZNEJ IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE

Klauzula informacyjna

o przetwarzaniu danych osobowych

 

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO

INFORMUJEMY, co następuje

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie,

ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów

reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz

email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl      

tel: 67 263 20 00

 

Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest:

Alicja Mendyk

ul. Łowiecka 1

77-400 Złotów

Tel: 500 329 056

Email: am-iod@wp.pl

 

Do inspektora ochrony danych można zwracać się z pytaniami dotyczącymi sposobu i zakresu przetwarzania Państwa danych osobowych, w związku z działaniem biblioteki.

Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowią: obowiązujące przepisy prawa, zawarte umowy oraz udzielona przez Państwa zgoda.

Cele przetwarzania danych osobowych:

Państwa dane osobowe przetwarzane będą dla celów obsługi czytelników biblioteki, a także udostępniania i ochrony materiałów bibliotecznych należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie lub innych bibliotek w przypadku wypożyczeń międzybibliotecznych oraz wypełniania obowiązków prawnych ciążących na administratorze.

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być :

 

  • podmioty przetwarzające na podstawie zawartych umów,
  • podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów prawa  

Okres przechowywania danych osobowych:

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres korzystania z usług biblioteki. Po tym czasie dane zostaną zarchiwizowane i będą przechowywane na czas uregulowany odrębnymi przepisami prawa.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich

Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych, przysługują Państwu następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  •  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

 

Charakter wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do korzystania z zasobów  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie i jej usług.
Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!
POMAGANIE PRZEZ GŁOŚNE CZYTANIE!

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! 

Podaruj radość i uśmiech innym

 

 

 

 

 

 

 

 
Serdecznie zapraszamy!