KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::     


AKTUALNOŚCI:NOC GIER PLANSZOWYCH

Już dziewięć lat zachęcamy Was do wspólnego spędzenia jednego zimowego wieczoru nad planszówkami.
Scenariusze BIBLIOTECZNYCH NOCY GIER PLANSZOWYCH są bardzo podobne. Co roku wprowadzamy jednak urozmaicenia. Tym razem proponujemy czwarty turniej. Rozgrywka niegrzecznymi KARTAMI DŻENTELMENÓW rozpocznie się o godzinie 22:00.
Tradycyjnie, podczas zimowej nocy z planszówkami, przeprowadzimy loterię. Możecie zatem wyjść z biblioteki z nową grą.
W trakcie całej imprezy możecie poznać wiele gier! Zasady ich rozgrywania wytłumaczą instruktorzy pilskiego Chaos Games.
Stałych bywalców zachęcać nie trzeba! Jeśli jeszcze się wahasz- wpadnij choćby na chwilę :-)Podwójne spotkanie autorskie z koncertem

Serdecznie zapraszamy na podwójne spotkanie autorskie. Naszymi gośćmi będą: Mariusz Czubaj i Marcin Świetlicki.
Spotkanie zakończy występ obu Panów, wspólnie występujących w zespole "Zgniłość".

 

Mariusz Czubaj antropolog kultury, profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu teorii kultury, laboratorium kryminału i thrillera, a także dziennikarstwa specjalistycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Twórca powieści kryminalnych, takich jak: „Kołysanka dla mordercy”, „Dziewczynka z zapalniczką”. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku
i „R.I.P.” w 2017 r.

Marcin Świetlicki - Polski poeta, powieściopisarz ; zalicza się do grona najwybitniejszych poetów współczesnych. Autor wielu tomików poezji, ale i powieści kryminalnych. Laureat licznych nagród literackich, między innymi im. Kościelskich, Georga Trakla, Paszportu Polityki (poeta odmówił przyjęcia nagrody), kilkakrotnie nominowany do nagrody Nike. Obok literatury zajmuje się muzyką, jest założycielem i liderem zespołu Świetliki, występuje również z formacją Zgniłość.
Kodowanie na wyspie książek
OSESKOWY co drugi tydzień!

W tym roku szkolnym, na wspólne czytanie w OSESKOWYM KLUBIKU BAJKOWYM zapraszamy w co drugą środę !

Dokładne informacje znajdziecie na plakacie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
Bezpłatne e-booki dla naszych czytelników!

Bestsellery i nowości w zasięgu ręki! 

Oferta obejmuje dostęp do bazy ok. 20 tys. ebooków - na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku.

 

Darmowy dostęp do bazy mają wszyscy czytelnicy naszej biblioteki, którzy posiadają ważną kartę biblioteczną oraz zgłoszą się do czytelni
po kod aktywacyjny (do wyczerpania limitu).
Biblioteka dysponuje 16 kodami miesięcznie. Liczy się kolejność zgłoszeń!


Aby otrzymać darmowy dostęp do wypożyczalni ebooków Legimi:

  • Wpisz kod, który otrzymać możesz  w czytelni biblioteki (na piętrze)- za okazaniem karty czytelnika.
  • Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows oraz Windows Phone.

Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń!!!

Otrzymany kod należy aktywować do końca miesiąca, w którym się go otrzymało i umożliwia on dostęp do ebooków przez kolejne 30 dni.

 

Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca nie aktywujesz pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 października musi zostać aktywowany do 31 października), kod ten wygasa, a kolejny kod będziesz musiał ponownie pobrać w bibliotece. 
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
Wypożycz czytak

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych
dzięki nowej 
usłudze w naszej bibliotece

        Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Są to:

Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;

Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym.Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

REGULAMIN WYPOŻYCZEŃ CZYTAKÓW

Oświadczenie wypożyczającego
Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!
Sprawozdawczość

Informujemy, że sprawozdania finansowe Miejskiej Biblioteki Publicznej im.C.Norwida w Złotowie za 2018r. zostały umieszczone na stronie http://zcuw.nbip.pl/zcuw/
RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W MIEJSKIEJ BLIBIOTECE PUBLICZNEJ IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE

Klauzula informacyjna

o przetwarzaniu danych osobowych

 

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO

INFORMUJEMY, co następuje

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie,

ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów

reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz

email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl      

tel: 67 263 20 00

 

Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest:

Alicja Mendyk

ul. Łowiecka 1

77-400 Złotów

Tel: 500 329 056

Email: am-iod@wp.pl

 

Do inspektora ochrony danych można zwracać się z pytaniami dotyczącymi sposobu i zakresu przetwarzania Państwa danych osobowych, w związku z działaniem biblioteki.

Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowią: obowiązujące przepisy prawa, zawarte umowy oraz udzielona przez Państwa zgoda.

Cele przetwarzania danych osobowych:

Państwa dane osobowe przetwarzane będą dla celów obsługi czytelników biblioteki, a także udostępniania i ochrony materiałów bibliotecznych należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie lub innych bibliotek w przypadku wypożyczeń międzybibliotecznych oraz wypełniania obowiązków prawnych ciążących na administratorze.

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być :

 

  • podmioty przetwarzające na podstawie zawartych umów,
  • podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów prawa  

Okres przechowywania danych osobowych:

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres korzystania z usług biblioteki. Po tym czasie dane zostaną zarchiwizowane i będą przechowywane na czas uregulowany odrębnymi przepisami prawa.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich

Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych, przysługują Państwu następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  •  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

 

Charakter wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do korzystania z zasobów  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie i jej usług.
Serdecznie zapraszamy!