KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::

AKTUALNOŚCI:

OFERTA PRACY NA STANOWISKO BIBLIOTEKARZA!!!

GĘBY- wystawa fotografii Agnieszki Witkowskiej

Agnieszka Witkowska (1996), pochodzi z Barankowa (gm. Krajenka, powiat złotowski). Ukończyła Architekturę Przestrzeni Kulturowych
na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a w tym roku wyjeżdża
na stypendium Erasmus do Sewilli.

Tworzenie, kreowanie nowej rzeczywistości to jej pasja. W działaniach twórczych pokazuje własną interpretację świata, swój punkt widzenia. Zajmuje się malarstwem, grafiką, a od niedawna także fotografią. Wszystkie te pasje wzajemnie się uzupełniają i są doskonałym sposobem na życie. Wiele ciekawych inspiracji odnajduje podróżując. Obserwuje wówczas zarówno architekturę odwiedzanych miejsc,
jak też ludzi, którzy tam mieszkają.

Zaprezentowane fotografie przedstawiają różne oblicza ludzkie. Bohaterami są przyjaciele, znajomi i rodzina autorki.

w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. Przegląd realizowany jest na kilku poziomach zaawansowania, a w jego ramach odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę naszego regionu. Do współorganizacji Festiwalu WBPiCAK zaprasza wielkopolskie instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które co dwa lata, w drugiej połowie października, samodzielnie przeprowadzają na swoim terenie projekty fotograficzne wpisujące się programowo w ideę Festiwalu..

WBPiCAK zbiera informacje o wszystkich festiwalowych wydarzeniach jakie mają miejsce w galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego i opracowuje je w formie katalogu który następnie rozsyłany jest do instytucji, organizacji, stowarzyszeń, szkół fotograficznych, bibliotek i innych podmiotów zajmujących się edukacją artystyczną i upowszechnianiem fotografii w Polsce, dzięki czemu wiedza
o dokonaniach wielkopolskich fotografów, ma szanse na trwałe zapisać się
w świadomości szerokiego kręgu osób związanych z tą dziedziną sztuki.

Wystawę zwiedzać można do 17 listopada 2018r.

Mała Ojczyzna Codzienna- podsumowanie konkursu!

Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki jest organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. Przegląd  realizowany jest na kilku poziomach zaawansowania,a w jego ramach odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę naszego regionu. Do współorganizacji  Festiwalu  WBPiCAK zaprasza wielkopolskie instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które co dwa lata, w drugiej połowie października, samodzielnie przeprowadzają na swoim terenie projekty fotograficzne wpisujące się programowo w ideę Festiwalu..

WBPiCAK zbiera informacje o wszystkich festiwalowych wydarzeniach jakie mają miejsce w  galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego i opracowuje je w formie katalogu który następnie rozsyłany jest do instytucji, organizacji, stowarzyszeń, szkół fotograficznych, bibliotek i innych podmiotów zajmujących się edukacją artystyczną i upowszechnianiem fotografii w Polsce, dzięki czemu wiedza  o dokonaniach wielkopolskich fotografów, ma szanse na trwałe zapisać się  w świadomości szerokiego kręgu osób związanych z tą dziedziną sztuki.

WARSZTATY KOMIKSOWE OD 12 LAT

26 października (piątek) 16:00-18:00
Tylko 20 miejsc!

Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (osobiście lub telefonicznie: 672632000 w.24)

OD PAŹDZIERNIKA Oseskowy Klubik Bajkowy!

OD PAŻDZIERNIKA ZAPRASZAMY NAJMŁODSZYCH DO OSESKOWEGO KLUBIKU BAJKOWEGO!

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!

POMAGANIE PRZEZ GŁOŚNE CZYTANIE!

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Podaruj radość i uśmiech innym

Serdecznie zapraszamy!