KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::     


AKTUALNOŚCI:Mini recital w bibliotece!

Serdeczcnie zapraszamy!
Z Agnieszką Kopacz współpracujemy od kilku lat i zawsze wnosi do biblioteki ogrom dobrej energii!
Dotąd znałyśmy ją głównie jako animatorkę zajęć dla dzieci: spektakle teatralne, warsztaty muzyczne i balonowe. Teraz poznamy jej kolejną twarz :-)
Kobieta - wulkan, człowiek - orkiestra, a przy tym ciepła, serdeczna i empatyczna osoba!

To będzie miłe popołudnie!!!


8 BIBLIOTECZNA NOC GIER PLANSZOWYCH!!!

NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!!!
FERIE W MIEŚCIE

 BIBLIOTECZNE ZAJĘCIA FERYJNE!
- LIMIT MIEJSC WYCZERPANY!

MŁODSZE DZIECI ZAPRASZAMY W ŚRODY O 15:30 NA ZAJĘCIA OSESKOWEGO KLUBU BAJKOWEGO
CZYTELNIA PRASY POLECA!

Zapraszamy do bibliotecznej czytelni prasy znajdującej się w holu na piętrze.
Gromadzimy dla Państwa aż 44 tytuły!
Bieżące numery udostępniane są na miejscu lub wypożyczane na weekendy, starsze numery możemy wypożyczyć na czas dłuższy :-)

Dzienniki:  Gazeta  Wyborcza , Rzeczpospolita , Głos Wielkopolski ,  Dziennik Gazeta Prawna, Przegląd Sportowy     

  

 

Tygodniki: Aktualności Lokalne,  Angora, Newsweek, Polityka, Przewodnik Katolicki, Tygodnik Nowy,  Tygodnik Pilski,  Wprost 

 

 

 

 

 DwutygodnikiPrzyjaciółka, Świerszczyk, Victor, Victor Junior

 

 

Miesięczniki: Cogito, Focus, Biblioteka Publiczna, Biblioteka w Szkole, Bibliotekarz, Charaktery, Dziecko, Głos Złotowski, Komputer Świat, Kumpel,  Nauczycielka Przedszkola, Mój Piękny Ogród, Mówią Wieki ,  Poradnik Bibliotekarza,  Poznaj Swój Kraj,  Poznaj Świat,  Przyroda Polska,  Wiedza i Życie, Zdrowie, Zwierciadło     

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwumiesięcznik: Coaching, Kubuś I Przyjaciele

 

Kwartalniki: Edukacja Wczesnoszkolna, Język Polski w Szkole Ponadpodstawowej, Kronika Wielkopolski, Panorama Wielkopolskiej Kultury, Ryms

 

 
SZUKAMY WOLONTARIUSZY!


KATALOG KSIĘGOZBIORU NA SMARTFONACH

 

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu (https:// www.zlotow-mbp.sowwwa.pl) na smartfonach i tabletach.
Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Użytkownicy korzystający z katalogu biblioteki na telefonach komórkowych mogą docenić przede wszystkim intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i tzw. hamburgerowe menu dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych. W ślad za tym idą kolejne usprawnienia tj. menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w tzw. kafelki na wyświetlaczach smartfonów. Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, samodzielnego rejestrowania się w bibliotece, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych zgodnie z zaleceniami WCAG 2.0.

Nasz  katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie „Co mogę dla Ciebie znaleźć?”

W nowoczesny sposób zaprezentowano również nowości czytelnicze na stronie głównej wyszukiwarki. Przedstawia ona 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”. Kompletną kolekcję „Nowości” można otworzyć, klikając w niewielki przycisk zlokalizowany w prawej części panelu na górze.

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

Zapraszamy do naszego katalogu z komputera i ze smartfona!
OD PAŹDZIERNIKA Oseskowy Klubik Bajkowy!

OD PAŻDZIERNIKA ZAPRASZAMY NAJMŁODSZYCH DO OSESKOWEGO KLUBIKU BAJKOWEGO!
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W MIEJSKIEJ BLIBIOTECE PUBLICZNEJ IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE

Klauzula informacyjna

o przetwarzaniu danych osobowych

 

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO

INFORMUJEMY, co następuje

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie,

ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów

reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz

email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl      

tel: 67 263 20 00

 

Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest:

Alicja Mendyk

ul. Łowiecka 1

77-400 Złotów

Tel: 500 329 056

Email: am-iod@wp.pl

 

Do inspektora ochrony danych można zwracać się z pytaniami dotyczącymi sposobu i zakresu przetwarzania Państwa danych osobowych, w związku z działaniem biblioteki.

Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowią: obowiązujące przepisy prawa, zawarte umowy oraz udzielona przez Państwa zgoda.

Cele przetwarzania danych osobowych:

Państwa dane osobowe przetwarzane będą dla celów obsługi czytelników biblioteki, a także udostępniania i ochrony materiałów bibliotecznych należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie lub innych bibliotek w przypadku wypożyczeń międzybibliotecznych oraz wypełniania obowiązków prawnych ciążących na administratorze.

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być :

 

  • podmioty przetwarzające na podstawie zawartych umów,
  • podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów prawa  

Okres przechowywania danych osobowych:

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres korzystania z usług biblioteki. Po tym czasie dane zostaną zarchiwizowane i będą przechowywane na czas uregulowany odrębnymi przepisami prawa.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich

Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych, przysługują Państwu następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  •  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

 

Charakter wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do korzystania z zasobów  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie i jej usług.
Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!
POMAGANIE PRZEZ GŁOŚNE CZYTANIE!

„Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! 

Podaruj radość i uśmiech innym

 

 

 

 

 

 

 

 
Serdecznie zapraszamy!