KONKURSY    ::      WYCINKI PRASOWE    ::      NASZE OSIĄGNIĘCIA
    ::      STRONA GŁÓWNA    ::

AKTUALNOŚCI:

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom

ZŁOTOWSKI TYDZIEŃ
GŁOŚNEGO CZYTANIA DZIECIOM

1.06 ROZPOCZĘCIE TYGODNIA CZYTANIA – promowanie idei czytania dzieciom w naszej bibliotece (rozdawanie balonów, zakładek, itp.)

3.06 KODOWANIE I CZYTANIE - zajęcia w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu w Świętej   (spotkania czytelnicze połączone z nauką programowania)

4.06 DROGA KSIĄŻKI OD ZAKUPU DO CZYTELNIKA - odwiedziny "Krasnali" z Przedszkola w Świętej (zajęcia czytelnicze)

4.06 KODOMANIACY – zaczytane zajęcia w ramach Lokalnego Klubu Kodowania

5.06 OSESKOWY KLUBIK BAJKOWY – głośne czytanie dla najmłodszych

6.06 SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM – impreza czytelnicza dla przedszkoli

7.06 CAŁY ZŁOTÓW CZYTA DZIECIOM – promowanie idei czytania dzieciom w naszej bibliotece

8.06 CIS – promowanie idei czytania dzieciom podczas imprezy organizowanej przez WTZ

Wypożycz czytak

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych
dzięki nowej
usłudze w naszej bibliotece

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Są to:

Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;

Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym.Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

REGULAMIN WYPOŻYCZEŃ CZYTAKÓW

Oświadczenie wypożyczającego

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Do biblioteki zawsze z kartą czytelnika!

Sprawozdawczość

Informujemy, że sprawozdania finansowe Miejskiej Biblioteki Publicznej im.C.Norwida w Złotowie za 2018r. zostały umieszczone na stronie http://zcuw.nbip.pl/zcuw/

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
W MIEJSKIEJ BLIBIOTECE PUBLICZNEJ IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE

o przetwarzaniu danych osobowych

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO

INFORMUJEMY, co następuje

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie,

ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów

reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz

email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl

tel: 67 263 20 00

Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest:

Alicja Mendyk

ul. Łowiecka 1

77-400 Złotów

Tel: 500 329 056

Email: am-iod@wp.pl

Do inspektora ochrony danych można zwracać się z pytaniami dotyczącymi sposobu i zakresu przetwarzania Państwa danych osobowych, w związku z działaniem biblioteki.

Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowią: obowiązujące przepisy prawa, zawarte umowy oraz udzielona przez Państwa zgoda.

Cele przetwarzania danych osobowych:

Państwa dane osobowe przetwarzane będą dla celów obsługi czytelników biblioteki, a także udostępniania i ochrony materiałów bibliotecznych należących do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie lub innych bibliotek w przypadku wypożyczeń międzybibliotecznych oraz wypełniania obowiązków prawnych ciążących na administratorze.

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być :

• podmioty przetwarzające na podstawie zawartych umów,
  • podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów prawa

Okres przechowywania danych osobowych:

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres korzystania z usług biblioteki. Po tym czasie dane zostaną zarchiwizowane i będą przechowywane na czas uregulowany odrębnymi przepisami prawa.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich

Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych, przysługują Państwu następujące uprawnienia:

• prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  •  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

Charakter wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do korzystania z zasobów  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie i jej usług.

Serdecznie zapraszamy!